وبلاگ اعتبارسنج

. . .

6
دی
1395
اعتبارسنجی در بنگاه های اقتصادی

اعتبارسنجی در بنگاه های اقتصادی


شرکت ها نیاز به تدوین استراتژی برای اعتبارسنجی مشتریان خود دارند؛ ما در مجموعه اعتبارسنجی یاد می گیریم برای تدوین استراتژی اعتبارسنجی برای بنگاههای اقتصادی

خیلی از شرکتها در تبلیغاتشان مدام می گویند که هدفشان جلب رضایت حداکثری مشتریانشان است ولی من به شما قول میدهم این حرف اصلأ درست نیست. در واقع هدف آنها جلب رضایت مشتری های باکیفیت شان است.
به هر حال باور کنید یا نه یک بنگاه اقتصادی برای ادامه حیاتش باید سودآور باشد. هدف اصلی هر کسب و کاری ایجاد مشتریان جدید است اما نباید فراموش کنیم چیزیکه بنگاههای اقتصادی به ما نمی گویند این است که هدف آنها ایجاد مشتری های با کیفیت جدید است.
ممکن است سوال کنید مشتری باکیفیت یعنی چه کسی؟

مشتری با کیفیت کسی است که شاخص های اعتبارسنجی یک کسب و کار را کسب می کند؛ قطعأ تمام شرکت ها دنبال بهترین مشتریان میگردند و خیلی وقتها ترجیح می دهند مشتری های بد را بفرستند سراغ رقبایشان.

تا حالا شده بخواهید بصورت اعتباری از جایی خرید انجام دهید؟! وقتی شما اقدام به استفاده از خدمات یک کسب و کار می کنید پتانسیل این را دارید که سود برایشان ایجاد کنید اما چه عکس العملی خواهید داشت وقتی متوجه می شوید که پاسخ شان به درخواست شما منفی باشد!
این همان کاریست که شرکتها انجام میدهند یعنی قبل از اینکه وارد معامله شوند قطعأ اعتبارسنجی از وضعیت مشتری هایشان انجام میدهند تا مطمعن شوند مشتری قصد و توانایی بازپرداخت اعتبارت دریافتی را دارد.

اجازه دهید نیم نگاهی به اولین موسساتی که از این خدمات در کشور استفاده کرده اند بیاندازیم
اولین موسساتی که در کشور کار اعتبارسنجی را انجام می دهند بانکها هستند، شاید برای خودتان یا یکی از آشناهایتان اتفاق افتاده باشد که خواسته باشید از یک بانک وام بگیرید و موفق نشده باشید و وقتی دلیلش را میپرسید دقیقأ موضوع اعتبارسنجی مطرح بوده.
در واقع بانکها تمام تلاششون رو میکونن تا میزان نکولی که براشوون اتفاق می افته رو تا حد امکان بیارن پایین. البته بدلیل ضعف های که هنوز در کشور ما وجود داره این موضوع هنوز به یک راه حل اساسی نرسیده است.

در کشورهای پیشرفته ای مثل کانادا سیستم های اعتبارسنجی بسیار قوی هستند؛ فرض کنید تمام اطلاعات هویتی شهروندان در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شده باشد، در ادامه تمام اطلاعات حسابهای بانکی اعم از خریدهای اعتباری، وام های مختلفی که گرفته اند و حتی چکهای برگشتی همین شهروندان را به این  بانک اطلاعاتی اضافه کنیم و حتی خریدهایی که از پوزهای موجود در مراکز خرید وجود دارند اطلاعات هر شهروند بطور جداگانه وارد بانک اطلاعاتی می شوند در ادامه اطلاعات مالیاتی افراد نیز به این موارد اضافه می شوند و نیز اطلاعاتی که راجه به محکومیتهای قضایی هر کسی میتواند وجود داشته باشد، احتمالأ زمانی متعجب خواهید شد که بگوییم حتی اطلاعات رفتار رانندگی شهروندان نیز که توسط سامانه های پلیس جمع آوری می شوند در این بانک اطلاعاتی وارد می شوند. حالا وقتی همه ی این اطلاعات با یک الگوریتم درست ارزیابی می شوند یک سیستم بسیار هوشمند بوجود می آید بنام اعتبارسنجی.
 
قطعأ اصلی ترین کار مدیران و صاحبان کسب و کارها تصمیم گیری است، اعتبارسنج جزو سیستم های تصمیم ساز محسوب می شود و به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیات هوشمندانه درزمان معاملات بگیرید.

ما در تیم اعتبارسنج کمک میکنیم تا با اطلاعات کاملتری تصمیمات تجاری تان را اتخاذ کنید و با تمام توان تلاش میکنیم خدمات عالی ارایه دهیم در شأن اعتمادی که به ما می کنید.

درباره نویسنده

مدیر سایت

مشاوره اعتبارسنجی مشتریان


ارسال یک نظر


کاربر گرامی، لطفا در نوشتن پیام یا نظر خود دقت فرمائید و تمام فیلدهای لازمه پر نمایید و از اضافه نمودن کاراکترهای اضافی خودداری فرمایید. با تشکر
با تشکر از مطالعه این مطلب